چرا کسب و کار های پزشکی نیاز به تبلیغات دارند ؟!

به گزارش خبرگزاری ایمنا ظرف ۴ سال گذشته بیش از ۱۶ هزار پزشک عمومی از کشور مهاجرت کردند ؟ سوالی که وجود دارد، آیا پزشکان در ایران نمیتوانند درآمد خوبی داشته باشند ؟! آیا مهاجرت تنها اقدام برای کسب درآمد ایده آل برای پزشکان میباشد ؟!

امروزه رفتار مردم نسبت به گذشته  حتی در انتخاب پزشکان برای درمان تغییر کرده است مردم امروزه از خدمات درمانی  استفاده میکنند که پزشک از شهرت بالایی برخوردار باشد یا اصطلاحا پزشک برند باشد .

پزشکان ما امروزه به دو دسته تقسیم میشوند :

دسته اول :

پزشکانی که به روش سنتی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و هیچ آگاهی از روش های تبلیغات ( دیجیتال مارکتینگ پزشکی، برندینگ پزشکی ) ندارند .

دسته دوم :

پزشکانی  درحال ساختن یک برند حرفه ای برای خود و یا کلینیکشان میباشند .

چالش های پزشکان دسته اول

پزشکان دسته  اول پزشکانی هستند که گمان میکنند مهاجرت راحترین و سریعترین  راه برای کسب درآمدشان میباشد.غافل از آنکه مهاجرت یکی بدترین روش های برای افزایش درآمدشان میباشد. چرا که مهاجرت یکی از پر چالش ترین مسیر ها برای پزشکان میباشد .

اگر از پزشکان دسته اول هستید بهتر است بدانید، اگر ابزارهای تبلیغاتی را به خوبی نشناسید و از آنها استفاده نکرده باشید نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران نیز نمیتوانید درآمد خوبی داشته باشید. چرا که در دنیای مدرن، برای کسب درامد ایده ال باید راه های تبلیغاتی را بخوبی بشناسید و برای کسب و کار خود یک برنامه ریزی حرفه ای داشته باشید .

چالش پزشکان دسته دوم

پزشکان دسته دوم پزشکانی هستند که قدرت مارکتینگ و برندینگ پزشکی را بخوبی درک میکنند این پزشکان میدانند که کشور ایران یکی از بهترین کشور ها برای داشتن یک درآمد ایده آل میباشد 

.چالش این پزشکان همیشه پیدا کردن یک شرکت تبلیغات تخصصی پزشکی است. ما در طبیبان پلاس ( آژانس تبلیغات پزشکی) شما را با بروزترین و موثرترین روش های تبلیغات پزشکی آشنا خواهیم کرد.

مزیت های دیجیتال مارکتینگ پزشکی

 
 • دسترسی آسان به اطلاعات: با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، بیماران می‌توانند به طور آسان و سریع به اطلاعات مربوط به خدمات پزشکی و درمانی شما دسترسی پیدا کنند. وبسایت‌ها، بلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌ها، امکان جستجو و مطالعه در مورد بیماری‌ها، روش‌های درمانی، پزشکان و مراکز درمانی را فراهم می‌کنند.
 • ارتباط مستقیم با بیماران: با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و دیگر ابزارهای دیجیتال، پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. این امر امکان برقراری ارتباط فوری و بروزرسانی‌های مربوط به خدمات پزشکی را فراهم می‌کند.
 • تبلیغات هدفمند: با استفاده از دیجیتال مارکتینگ پزشکی، می‌توان تبلیغات را به صورت هدفمند و با دقت بیشتری انجام داد. با تحلیل داده‌های مشتریان، می‌توان نیازها و علایق آن‌ها را شناخت و تبلیغات را براساس آنها طراحی کرد. این موضوع منجر به کاهش هدررفت بودجه تبلیغاتی و افزایش بازدهی آنان می‌شود.

مزیت های یک سایت پزشکی برای شما پزشکان 

ارائه اطلاعات به مشتریان

وبسایت پزشکی می‌تواند به عنوان یک منبع کامل از اطلاعات پزشکی عمومی و مرتبط با مراکز درمانی عمل کند. این وبسایت می‌تواند به مشتریان اطلاعاتی راجع به بیماری‌ها، روش‌های درمانی، پزشکان متخصص و سایر خدمات پزشکی ارائه دهد. این اطلاعات می‌توانند به بیماران کمک کننده باشند تا تصمیمات بهتری در مورد سلامت خود بگیرند.

نوبت دهی آنلاین

یک وبسایت پزشکی می‌تواند قابلیت نوبت دهی آنلاین را به مشتریان ارائه دهد. این امکان به بیماران کمک می‌کند تا به راحتی و در هر زمانی نوبت ملاقات با پزشکان را رزرو کنند، بدون نیاز به تماس تلفنی یا مراجعه حضوری. این بهبود در سیستم نوبت دهی می‌تواند به بیماران کمک کند تا وقت بیشتری را صرف دریافت خدمات پزشکی و کاهش زمان انتظار برای نوبت‌ها بکنند.

ارتباط مستقیم با بیماران

وبسایت پزشکی می‌تواند به پزشکان و مراکز درمانی ارتباط مستقیم با بیماران را فراهم کند. بیماران می‌توانند از طریق وبسایت پرسش‌ها و استفسارهای خود را ارسال کنند و پزشکان می‌توانند به طور آنی پاسخ دهند. این ارتباط مستقیم به بیماران امکان می‌دهد تا سوالات خود را پرسیده و راهنمایی لازم را دریافت کنند، حتی در صورت عدم حضور حضوری در مرکز درمانی.

افزایش قابلیت اطمینان و اعتماد

یک وبسایت پزشکی قابلیت اطمینان و اعتماد به بیماران را افزایش می‌دهد. با ارائه اطلاعات جامع و دقیق در مورد پزشکان، مراکز درمانی، تجربه‌های بیماران قبلی و اعتبارها، بیماران می‌توانند در مورد انتخاب پزشک یا مرکز درمانی بهتر تصمیم گیری کنند. امکانات مانند نوبت دهی آنلاین و ارتباط مستقیم با پزشکان همچنین به افزایش اعتماد بیماران به خدمات پزشکی کمک می‌کند.

مزیت های سئو سایت برای کسب و کار های پزشکی 

آیا میدانید یک سایت پزشکی تخصصی در روز میتواند بیش از ۱میلیون ترافیک مستقیم داشته باشد ؟ شما با سئو سایت حرفه ای میتوانید علاوه بر جذب ترافیک بالا و یونیک یک برندینگ حرفه ای در سراسر ایران داشته باشید .

 

سئو (SEO) یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، مجموعه‌ای از روش‌ها و استراتژی‌های است که به منظور بهبود موقعیت و قابلیت دیده شدن یک وبسایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو انجام می‌شود. هدف اصلی سئو، افزایش ترافیک آلی (غیرپرداختی) و هدفمند به وبسایت است.

با بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، سایت شما احتمالاً در رتبه بالاتری در نتایج جستجو ظاهر می‌شود و برای کاربران بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. این موضوع به نوبه خود می‌تواند بهبود روند بازدید و ترافیک سایت را به همراه داشته باشد.

با بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، سایت شما احتمالاً در رتبه بالاتری در نتایج جستجو ظاهر می‌شود و برای کاربران بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. این موضوع به نوبه خود می‌تواند بهبود روند بازدید و ترافیک سایت را به همراه داشته باشد.

مزیت سئو سایت

 • جذب بیماران هدف:
 •  با بهبود سئو سایت پزشکی، می‌توانید بیماران هدف خود را بهبود ببخشید. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و بهینه‌سازی محتوا، می‌توانید در نتایج جستجوی مرتبط با حوزه تخصصی خود قرار گیرید و بیمارانی که به دنبال خدمات شما هستند را به وبسایت خود جذب کنید.
 • افزایش دسترسی و آگاهی بیماران: 
 • با بهبود سئو، اطلاعات و خدمات پزشکی خود را برای بیماران قابل دسترسی کنید. با استفاده از محتوای بهینه‌سازی شده و راهکارهای سئو، بیماران می‌توانند به طور آسان اطلاعات مربوط به بیماری‌ها، روش‌های درمانی، خدمات شما و سایر موارد را پیدا کنند.
 • ارتباط مستقیم با بیماران: 
 • با استفاده از فرم‌های تماس، نوبت دهی آنلاین و سایر روش‌های ارتباطی، سایت پزشکی می‌تواند به بیماران امکان ارتباط مستقیم با شما را بدهد. این امر به بیماران اجازه می‌دهد تا سوالات خود را بپرسند و درخواست‌های خود را مطرح کنند، که می‌تواند بهبود تجربه بیمار و ارتباط بیشتر با پزشک را تسهیل کند.
 • رقابتیت بیشتر: 
 • با بهبود سئو سایت پزشکی خود، می‌توانید در رقابت با سایر پزشکان و مراکز درمانی در نتایج جستجو قرار بگیرید. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین فرصت را برای جذب بیماران و مشتریان خود داشته باشید و بازار را به خود اختصاص دهید.

مزیت های سوشال مارکتینگ برای کسب و کار پزشکی چیست ؟

جذب و تعامل با مخاطبین هدف: 

اینستاگرام یک پلتفرم قدرتمند برای جذب و تعامل با مخاطبین هدف است. با استفاده از صفحه اینستاگرام پزشکی، می‌توانید بیماران هدف خود را جذب کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. محتواهای جذاب و ارزشمند، عکس‌ها و ویدیوها می‌توانند به بیماران اطلاعات و مشاوره‌های پزشکی را ارائه کنند و ارتباط بیشتری را ایجاد کنند.ارائه بستری بصری و جذاب:

 اینستاگرام یک پلتفرم بصری است که به شما امکان می‌دهد تصاویر و ویدیوهای جذاب و زیبا را با استفاده از فیلترها و ابزارهای ویرایش قابلیت بیشتری بدهید. این امکان به شما کمک می‌کند محتواهای پزشکی خود را با جذابیت بیشتری ارائه دهید و توجه بیشتری را به خود جلب کنید.

نمایش اعتبار و تخصص:

 اینستاگرام می‌تواند به پزشکان کمک کند تا اعتبار و تخصص خود را نشان دهند. با انتشار محتواهای آموزشی، مطالب علمی و نشان دادن تجربیات و موفقیت‌های خود، می‌توانید به بیماران نشان دهید که شما یک پزشک با تخصص و تجربه هستید و خدمات با کیفیتی ارائه می‌دهید.

دکتر حسين يوسفی ( مدیر و موسس طبیبان پلاس )

 مدرس، مشاور و کوچ بین المللی، داراي مدرک دکتراي مديريت بازرگاني با گرايش مديريت بازاريابي است. ايشان متخصص راه اندازي، بهبود و توسعه کسب و کارهاست. دکتر يوسفي با بيش از 1۷ سال سابقه درخشان در حوزه هاي مختلف کسب و کار، تنها ايراني است که داراي کرسي داوري مقالات علمي در حوزه بازرگاني در دانشگاه هاي استنفورد آمريکا و کمبريج انگلستان مي باشد. جايگاه علمي ممتاز دکتر حسين يوسفي در سطح ملي و بين المللي، موجب شده است که سردبير کنفرانس و داور مقالات در 58 کنفرانس بين المللي در 17 کشور جهان شامل: آمریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، استرالیا، ژاپن، چین، کره جنوبی، سنگاپور، هنگ کنگ، ایران و… باشد.

 • عضو انجمن مديريت آمريکا  (AMA)(American Management Association)
 • عضو انجمن بازاريابي آمريکا  (AMA)(American Marketing Association)
 • عضو انجمن مشاوران آمريکا  (ACA)(American Counseling Association)
 • عضو انجمن ملي متخصصين فروش آمريکا (NASP) (National Association of Sales Professionals)
 • عضو انجمن فروش و بازاريابي اروپا (ESMA)(European Sales and Marketing Association)

مهندس حسام معظمی  ( مدیر و موسس طبیبان پلاس )

 مدرس، مشاور و کوچ بین المللی، داراي مدرک کارشناسی نرم افزار با گرايش مهندسی نرم افزار  است. ايشان متخصص راه اندازي، بهبود و توسعه کسب و کارهای دیجیتال میباشند. مهندس معظمی  با بيش از ۱۰ سال سابقه درخشان در حوزه دیجیتال مارکتینگ پزشکی مشغول به فعالیت میباشد .ایشان در مدت ده ساله توانسته اند بیش از ۱۰۰ استارتاپ داخلی و بین الملل را راه اندازی کنند.

 • مدیر دیجیتال مارکتینگ شرکت دانش بنیان داده پردازان شایلین تاک 
 • مدیر برندینگ شرکت دانش بنیان شرکت فنی مهندسی هوشمند سازان بیسیم غرب
 • مدیر دیجیتال مارکتینگ شرکت امریکن بیزنس سنتر امریکا
 • مدیر دیجیتال مارکتینگ شرکت افدل موبایل امارات متحده عربی ۴ سال متوالی
 •  مدیر کلینیک دکتر رضا سنجری ( جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات )
 • مدیرکلینیک دکتر امیر حسین بشاش ( اورولوژیست )
 • مدیر برندینگ کلینیک زیبایی دکتر طاهره رضایی 
 • مدیربرندینگ فیزیوتراپی بیمارستان تندیس 
همراه شما بودن افتخار ماست

نظرات برخی از مشتریان ما

فلوشیپ فوق تخصصی درد

دکتر دامون آزاد

دیجیتال مارکتینگ پزشکی

تاریخ انجام: 20 فروردین 1398

من از تیم طبیبان پلاس مخصوصا جناب مهندس معظمی بابت پشتیبانی خوبشون و ایده های جذاب دیجیتال مارکتینگ پزشکیشون بسیار سپاس گزارم و برای این مجموعه آرزوی موفقیت دارم .

دکتر طاهره رضایی
کوچینگ پزشکی

دکتر طاهره رضایی

برندینگ مرکز زیبایی

تاریخ انجام: 11 ابان 1400

سلام ودرود من از مجموعه طبیبان پلاس بابت پشتیبانی خوب و ارائه خدمات خوبشون بسیار سپاس گزارم و برای این مجموعه بهترین هارو آرزومندم .

مدیر کلینیک فیزیوتراپی تندیس

دکتر مصطفی سلیمانی

کوچینگ پزشکی

تاریخ انجام:۱ خرداد 1401

من از مجموعه طبیبان پلاس برای پشتیبانی و ارائه خدمات با کیفیت و صداقت در اجرای پروژه بسیار سپاس گزارم .

سنجری
جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر رضا سنجری

کوچینگ پزشکی

تاریخ انجام:۱ خرداد 1401

من از مجموعه طبیبان پلاس به جهت پشتیبانی خوب و ارائه خدمات با کیفیتشون سپاس گزارم .